Realitní report 2020
S trochou nadsázky můžeme říci, že rok 2020 byl, kromě koronaviru, rokem realit. Poprvé v historii dosáhla průměrná cena za m2 bytu hranice 50 000 Kč, počet inzerátů na prodej nemovitostí se snížil o 50 %, za rodinné domy zaplatili kupující o 8 miliard více, než v roce 2019. Podívejte se s námi, jak vypadal realitní trh v roce 2020.
Byty
O byty byl v roce 2020 nebývalý zájem a poptávka několikanásobně předčila nabídku. Díky levným penězům na bydlení, ale také jako pojistku proti případné inflaci, se řada lidí rozhodla uložit svoji budoucnost do koupě bytů. A to nejen jako zajištění pro své bydlení, ale i jako investici pro horší časy, tedy další byt navíc k tomu, kde bydlí. Celkově se prodalo v minulém roce 46 799 bytů v celkové hodnotě 149,6 miliardy Kč, což je o 7 miliard více, než v roce předchozím.
TIP! Zajímá vás vývoj na realitním trhu v roce 2021? Reas zveřejňuje podrobnosti o cenách a počtech prodaných bytů každý měsíc. Stačí navštívit https://www.reas.cz/ceny-bytu
Rodinné domy
A zájem byl v roce 2020 také o domy. Těch se v loňském roce prodalo sice jen o 300 více, než v roce předtím, narostla však jejich cena. V loňském roce zaplatili kupující za rodinné domy 82,1 miliardy Kč, což je o téměř 8 miliard více, než v roce 2019. Nejvíce domů, téměř 4000, se prodalo ve Středočeském kraji, nejméně pak v hlavním městě.
Zajímavosti
TIP! Chcete vědět, jakou cenu má váš byt? Navštivte www.atlascen.cz!
Získat cenovou nabídku nikdy nebylo snazší!
Stačí nezávazně a zdarma vyplnit formulář a okamžitě víte, kolik můžete v rámci Okamžité platby získat. Vždy transparentně a bez starostí.
Získat cenovou nabídku
Pocházíme z dobré rodiny
Reas vzniká ve spolupráci s internetovou skupinou MITON.
I když jsme mladá firma, máme pevné základy.