Chcete prodat za maximální cenu? Víme, jak na to!

Říkáte si jak nejlépe prodat nemovitost? Stojí před vámi velké rozhodnutí a životní šance zároveň. Vytěžte z prodeje co nejvyšší částku. Řiďte se následujícími radami a vydělejte na prodeji více, než vám vykalkulovalo ocenění nemovitosti online zdarma.

Základ? Správné stanovení ceny

Udělejte kompromis mezí tím, kolik byste si za nemovitost přáli a tím, co je reálné získat. Nežádejte za nemovitost nesmyslně vysoké částky, ale ani sumy směšně nízké. Vysoká cena prodej oddaluje a nemovitost dělá neprodejnou. Nízká cena prodej velmi urychlí, vás ovšem zbytečně připraví o nemalý objem peněz.

Ideální je mírně navýšená cena, ze které lze určitou část snížit ve zdánlivý prospěch kupujícího. Vycházet můžete i z ceny prodávaných nemovitostí podobného typu v okolí. Chcete spolehlivé ocenění nemovitosti hned? Využijte službu odhad ceny online zdarma.

Svěřte se do rukou odborníka

Znáte to - kde vzít čas na studování problematiky ocenění nemovitosti a aktuálního trhu s nemovitostmi? Chybí-li vám potřebné zkušenosti, kontaktujte odborníky na reality.

Kvalitní makléř je nejen specialista, který už od první návštěvy nemovitosti dokáže odhadnout její prodejnost a hodnotu, ale také psycholog. Umí totiž výborně jednat s potenciálními kupci. Není žádným nečinným prostředníkem, výhodný prodej je v jeho zájmu stejně jako v zájmu prodávajícího. Proaktivně se podílí na dalším zviditelnění objektu, volí správné reklamní taktiky a hledá cesty, jak nabídku dostat k nejvhodnějšímu kupci. Zapomeňte na vžité předsudky a vyzkoušejte služby makléře osobně - ukáže vám, jak výhodně prodat byt. 

Vyberte si ověřeného makléře

Všechno zmíněné v předchozím odstavci platí, pokud je vámi oslovený makléř skutečně jedničkou. Nenechte se zlákat falešnými sliby či podezřele nízkými poplatky za zprostředkování prodeje nemovitosti. Je lepší dát víc výbornému realitnímu makléři, než tratit na prodeji kvůli makléři podprůměrnému, byť levnému.

Svého realitního makléře vybírejte velmi obezřetně a zajímejte se o jeho dosavadní praxi. Jednoduchým způsobem, jak zjistit, zda je makléř skutečně věrohodný, je speciální online vyhledávač realitních makléřů. Vyberte si makléře například přes Reas.cz, chytrého webového pomocníka, který analyzuje tisíce dat online a ví, kdo je nejlepší. Internetová služba je rychlá, spolehlivá a nabízí i funkci odhad ceny online zdarma.  

Uzavřít exkluzivní smlouvu?

Podepsat exkluzivní smlouvu znamená svěřit prodávanou nemovitost do rukou výhradně jednoho makléře nebo jedné realitní kanceláře. To se může zdát jako nevýhodné, ale v drtivé většině případů tomu tak není a naopak je to cesta jak prodat byt výhodněji.

Jeden realitní makléř je totiž více motivován, aby objekt prodal za nejlepší cenu. Nemusí soupeřit s dalšími realitními agenty a bát se o svoji finanční odměnu z prodeje. Ovšem pozor! I tady platí, že je výběr realitního makléře velmi důležitý a znovu apelujeme na důkladné prověření ještě před podepsáním exkluzivní smlouvy.

Proveďte jednoduché změny

Jak na vás nemovitost působí? Není možné ještě něco vylepšit? I malé detaily mohou vést k zvýšení ceny nemovitosti i k zvýšení zájmu potenciálního kupce. Začít můžete odstraněním poničených věcí, úpravou výmalby, uspořádáním předmětů v místnostech. Pracujte s lidským vnímáním a emocemi - aplikujte chytré triky, jako je přetvoření pokoje v ložnici, rychlá výměna podlahy či zvětšení vstupní haly skrze zrcadla. Všechny zajímavé rady, které vedou k navýšení ceny nemovitosti, jsme shrnuli v našem článku 7 tipů, jak zvýšit prodejní cenu nemovitosti. Inspirujte se jimi! 

Mějte správnou prodejní strategii 

Ujasněte si, zda nabízet skrze realitního makléře nebo na vlastní pěst. Nemovitost správně a realisticky naceňte, aby byla konkurenceschopná. Objekt důkladně připravte na prodej a kvalitně vyfoťte. Zvažte, kde všude o prodeji nemovitosti informovat.

90 % potenciálních kupců začíná hledat na internetu, vyzkoušejte proto propagaci přes sociální sítě. Odpovídejte na všechny nabídky od kupujících, zároveň ale vybírejte ty, u kterých by mohlo dojít prodeji nemovitosti za co nejlepší cenu a hned. Pokud kupující plánuje hypotéku nebo úvěr, prověřte, zda ho skutečně dokáže u banky získat. Včas připravte veškeré podklady a dokumenty, které jsou potřeba pro prodej nemovitosti. 

Připravte se na prodej nemovitosti a prodejte ji za maximální cenu, rychle, bezpečně a v klidu. Vyzkoušejte ocenění nemovitosti online zdarma a vezměte si inspiraci z našeho článku. Předejdete nepříjemným situacím, které by vás mohly během prodeje zaskočit. 

Přečtěte si také, jak stanovit správnou prodejní cenu nemovitosti a jak nemovitost rychle zhodnotit, abyste ji mohli nabídnout za vyšší prodejní částku


Také si přečtěte....

Vyplatí se prodat bez realitky? Bohužel jen málokdy

Prodej bytu s hypotékou s naším návodem zvládnete

Jak stanovit správnou cenu při prodeji nemovitosti?

Chcete prodat za maximální cenu? Víme, jak na to!