Kdy si váš inzerát přečte nejvíce lidí?

7. června 2019Redakce

90 % nemovitostí se v dnešní době prodá přes internet. Správně nastavená inzerce na realitních serverech je tak pro úspěšný prodej nemovitosti klíčová. Sebelepší inzerát ovšem nemá smysl, pakliže si jej nikdo nepřečte. Proto je třeba myslet na to, že má zobrazování inzerátů svá pravidla a zákonitosti.

Po prvním týdnu zájem opadá

Nejvyšší zájem váš inzerát vzbudí hned po jeho uveřejnění. Roli v tom hraje několik faktorů: většina serverů inzeráty řadí chronologicky a váš inzerát tak bude na prvních příčkách všem na očích. Zároveň je nová inzerce přitažlivější než stará, jednoduše proto, že lidé vnímají staré inzeráty jako méně důvěryhodné. Největší šanci získat kupce tak máte během prvního týdnu od uveřejnění inzerátu. Zpravidla získáte největší počet zobrazení během prvních tří dnů a číslo se v průběhu dalších dnů radikálně snižuje. Po týdnu pak bude váš inzerát pravděpodobně ztracen v historii a šance na úspěšný obchod se rapidně zmenší.

Topování inzerátů pomůže

Jednou z možností, jak zajistit, aby byl inzerát co nejdelší dobu na očích potenciálních zájemců o koupi, je tzv. topování. Služba, kterou nabízí většina realitních a inzertních serverů, zajistí za poplatek na určitý čas zobrazení vaší inzerce na první straně nabídky a zvýší tak šance na úspěšný prodej nemovitosti.

Sleva jako nouzové řešení

Pokud se vám nedaří prodat nemovitost už nějakou dobu, příčinou může být několik faktorů. Podívejte se na statistiky zobrazení inzerátu. Pokud vidíte tisícovky kliknutí za týden, pravděpodobně jste nepodcenili prezentaci nemovitosti, eventuálně investovali do topování inzerce. Na vině bude zcela jistě špatně nastavená, tedy příliš vysoká cena. V tomto momentě můžete začít uvažovat o slevě na částku, která více odpovídá trhu, a zároveň k inzerátu přitáhne pozornost. Je však třeba mít na paměti, že správně nastavit cenu nemovitosti by měl umět už napoprvé realitní makléř. Svěřte se do rukou profesionálovi už zkraje, vyhněte se možným průtahům a komplikacím a nechte si doporučit ověřeného makléře na míru svým potřebám.

Jen pár kroků k pohodovému prodeji
vaší nemovitosti

Nevíte si rady?

Ozvěte se nám
a+420 774 205 617
Po - Pá (09:00 - 17:00)
logo
© 2016 - 2019 Reas

Králodvorská 1081/16
Praha - Staré Město
PSČ 110 00

logo

Králodvorská 1081/16
Praha - Staré Město
PSČ 110 00

© 2016 - 2019 Reas