Těchto 7 tipů vám pomůže zvýšit prodejní cenu nemovitosti

Chcete prodat nemovitost nejvýhodněji? Nepromarněte šanci, vydělejte na prodeji nemovitosti co nejvíce peněz. Poradíme vám, jak zvýšit prodejní cenu nemovitosti, aniž byste se museli pouštět do velké a nákladné rekonstrukce. Pro základní ocenění nemovitosti využijte službu odhadu ceny nemovitosti online zdarma a inspirujte se následujícími radami - vytěžte z prodeje maximum!

Úklid je základ

Pusťte se do důkladného úklidu. Zbavte se veškerého poničeného zařízení, které už stejně nikdo nevyužije. Zaměřte se i na detaily - setřete prach z polic, sundejte staré závěsy, vše úhledně srovnejte. Zkontrolujte, zda funguje osvětlení a popřípadě proveďte výměnu žárovek. Nebojte se ani lehkých úprav - i květina ve váze či čerstvé ovoce v míse dokáže zapůsobit.

Čím harmoničtěji a útulněji bude prodávaný prostor působit, tím lépe. Pomozte zájemci o koupi s jeho představou o krásném bydlení, za které si rád připlatí. 

Zahrajte si na malé designery

Dokoupit nové vybavení nemovitosti je skvělá myšlenka - držte se ovšem minimalismu. Doporučujeme se soustředit především na podlahy Staré, popraskané lino nebo rozmlácená dlažba nepůsobí dobře. Investujte do nové PVC podlahy, v interiéru krásně zahraje ku prospěchu prodeje. Nedokupujte výrazné obrazy a zbytečné dekorace.

Každý má jiné estetické cítění a dominantní prvky by mohly kupce spíše odradit. Zachovejte neutrálnost - v barvách, stylech i tvarech. V místnostech nechte základní minimum. Do vstupní chodby či předsíně instalujte zrcadla, která často stísněný prostor opticky zvětší. Nezapomeňte, že většina kupujících touží po velkém domově, každý volný centimetr vám může přinést peníze navíc!

Jako po fialkách

Celkový dojem snadno pokazí i zdánlivá banalita, jako je nepříjemný zápach. Zatuchlina může být jasným signálem, že nemovitost nikdo dlouho neobýval, má špatné odvětrávání a drží se v ní vlhkost. Místnosti důkladně vyvětrejte a instalujte odvhlčovače. Před samotnou návštěvou zájemce zapojte do zásuvky vonný difuzér nebo zapalte vonnou svíčku. Příjemná, lehká, nasládlá vůně vytvoří harmonickou atmosféru a zlepší celkový dojem z nabízené nemovitosti.

Pokud je prodávaná nemovitost stále obývaná, nevařte před prohlídkou pokrmy s těžkou aromatickou vůní. Naprostým tabu je kouření v místnosti. Cigaretový kouř interiér znehodnocuje, což má samozřejmě i špatný dopad na samotnou prodejní cenu. 

Budiž světlo

Slunné byty se prodávají mnohem lépe. Zaměřte se také na hru se světly, i tato maličkost pomůže navýšit prodejní cenu nemovitosti. Roztáhněte žaluzie na maximum, vyleštěte okna a odlehčete těžce působící interiér umístěním velkého zrcadla.

Vaší pozornosti by neměly ujít ani zdi - vybílit místnosti není nic složitého ani drahého, efekt na zvýšení hodnoty prodávaného obydlí je ale enormní. Bílá barva interiér rozzáří a opticky zvětší, přičemž větší prostor rovná se lepší dojem i vyšší šance utržit příjemnou částku. 

Trik s pokojem navíc

Dvě ložnice jsou lákavým prodejním tahákem. Je-li v nemovitosti volný pokoj, zařiďte ho jako ložnici. Nemusíte investovat horentní částky, postačí základní vybavení z řetězců s levným nábytkem. Velmi dobrý efekt má na prodejnost nemovitosti za nejlepší cenu také šatna. Stejně jako druhá ložnice je i šatna známkou luxusu, který si stále nemůže dovolit kdokoliv.

Pokuste se šatnu do prodávaného interiéru zakomponovat - třeba dělicí příčkou, posuvnými dveřmi nebo paravánem. Místnost navíc, která radikálně navýší cenu nemovitosti, můžete vytvořit přestavbou garáže, kotelny nebo podkroví. V drtivé většině případů vyděláte víc než kolik vyplynulo ze základního ocenění nemovitosti.

Pozor na nejdůležitější místnosti

Snažte se, aby kuchyň i koupelna působily co nejlepším a nejsvěžejším dojmem. Pokud to jde, vyměňte vodovodní baterie. Kuchyň vypadá rozhodně lépe, je-li vybavená základními elektrospotřebiči.

Utáhněte veškeré kohoutky, kliky, opravte dvířka tak, aby při otevření nevrzala, odřený lak zakryjte pomocí korekčního pera, vyměňte žárovky a roztáhněte závěsy nebo žaluzie, aby do kuchyně proudilo co nejvíce světla. Koupelnu i toaletu před návštěvou provoňte lehkou citrusovou vůní. Věci osobní hygieny zredukujte na minimum - použité zubní kartáčky nebo hřeben plný vlasů vzbudí spíše negativní emoce.

Vsaďte na kvalitní fotografie

Na podobě nabídky prodeje velmi záleží - pokud bude na vysoké úrovni, přiláká i solventní zájemce a urychlí prodej nemovitosti za co nejlepší cenu. Na focení si pozvěte specialistu, nemyslete si, že focení zvládnete sami. Nemovitost by se měla fotit nejlépe v poledne a za slunečného dne.

Pokud se fotografie pořídili v zimě a nemovitost nabízíte k prodeji až na jaře, pořiďte aktuální snímky. Spousta sněhu kolem nemovitosti vypadá pohádkově v prosinci, v dubnu naopak zabodujete s krásně zelenou trávou a pučícími stromy. 

Vidíte? Zvýšit prodejní cenu nemovitosti není vůbec složité, vždyť existuje tolik tipů a triků, jak z obyčejného interiéru udělat nadstandardní nemovitost. Mnoho dobrých rad vám poskytne také zkušený realitní makléř. Pokud váháte, kolik si za nemovitost říct, využijte službu ocenění nemovitosti online a zdarma.

Jak najít nejlepšího realitního makléře a jak stanovit nejlepší prodejní cenu nemovitosti? Přečtěte si naše další články a vyzkoušejte zajímavé realitní služby v podobě odhadu tržní ceny a výběru ověřeného makléře online a zdarma.


Také si přečtěte...

Vyplatí se prodat bez realitky? Bohužel jen málokdy

Prodej bytu s hypotékou s naším návodem zvládnete

Jak stanovit správnou cenu při prodeji nemovitosti?

Chcete prodat za maximální cenu? Víme, jak na to!