Topování inzerátů: za poplatek bude vaše inzerce vidět

23. května 2019Redakce

Napsali jste zajímavý inzerát? Výborně. Ale pro jeho úspěch je potřeba, aby na něj kliklo co nejvíce lidí. Na inzertních serverech jsou inzerovány tisícovky nemovitostí a desítky dalších přibývají každý den. Proto váš inzerát stejně jako všechny ostatní potká velmi brzy to, že zapadne v historii ostatních. Pro potenciální zájemce se stane hůře dohledatelný – nedoklikají se k němu.  Většina serverů proto nabízí možnost topování, díky níž bude váš inzerát vidět na první stránce o něco déle.

Topování inzerátů je služba, kterou nabízí většina inzertních serverů (nejen těch realitních). Jedná se o placenou propagaci inzerátů na prvních stránkách portálů. Topování také zajišťuje přední pozici inzerátů v kategoriích, do kterých byl přiřazen při jeho přidávání. Zatímco se tedy standardní inzeráty řadí chronologicky podle času vložení od nejnovějšího po nejstarší, topovaný inzerát skočí ze standardní pozice na pozice přední.

Topování se vyplatí, ale nečekejte zázraky

Během prvních 2 dnů bývá síla inzerátu nejvyšší a následně začne klesat. Návštěvníci serverů se totiž většinou doklikají maximálně na pátou stranu nabídky a je tedy ve vašem zájmu, aby se vaše inzerce držela co nejvíce vepředu. Topovat inzeráty byste tedy měli alespoň jednou týdně. Nicméně od topování nemůžete čekat zázraky. Každé „topnutí“ vám zvýší návštěvnost inzerátu, ale doufat v podobnou návštěvnost jako ihned po vložení inzerátu byste neměli a může se stát, že počet zhlédnutí zvýší třeba jen o 20. Pokud ovšem budete přemýšlet o návštěvách nejen jako o číslech, ale jako o reálných lidech, z nichž každý může být ten, který si vaši nemovitost zamiluje, topování začne dávat smysl.

Jak topovat

Konkrétní návod, jak své inzeráty topovat, najdete na jednotlivých realitních serverech. Například na Sreality svůj inzerát topujete po kliknutí na tlačítko “akce” v přehledu inzerátů. Na serveru Ceskereality.cz musíte vyplnit poptávkový formulář a na Bezrealitky v záložce “Moje inzeráty” naleznete přímo odkaz “topování”. Po zaplacení příslušné částky se váš inzerát automaticky přesune na přední pozice.

Kolik topování stojí?

Podívejte se, na kolik vás přijde inzerce a topování na nejnavštěvovanějších realitních serverech. Ceny jsou aktuální ke květnu 2019.

Ceník Sreality.cz (vč. DPH) – pro fyzické osoby

Cena za zveřejnění inzerátu: 60 Kč/den
Cena za topování inzerátu: 60 Kč/ až 3x denně

Ceník Reality.idnes.cz (vč. DPH)

Cena za zveřejnění inzerátu: 10 Kč/den
Cena za topování (nazývají to hopování) inzerátu: 7,90 Kč/1 topnutí
(Minimální částka k dobití je 500 Kč.)

Ceník Ceskereality.cz (vč. DPH)

Cena za základní zveřejnění inzerátu: 490 Kč/měsíc
Cena za topování inzerátu: 9 Kč/1 topnutí
(Minimální kredit k dobití je 500 Kč.)

Ceník Bezrealitky.cz (vč. DPH)

Cena za základní zveřejnění inzerátu: 199 Kč/měsíc
Cena za topování (nazývají to posunutím) inzerátu: 49 Kč/1 topnutí


Ceny na některých serverech se mohou zdát nepřiměřeně dražší než ostatní. Před tím, než začnete topovat co nejlevněji, byste měli zohlednit návštěvnost serverů. Sreality.cz mají několikanásobně více zhlédnutí než levnější servery. Pokud se vám zdají náklady vysoké i tak, můžete oslovit solidního realitního makléře. Takoví zahrnují veškeré služby marketingu nemovitosti (samozřejmě včetně topování) do své provize, navíc dokáží nemovitost prodat dráž.

Jen pár kroků k pohodovému prodeji
vaší nemovitosti

Nevíte si rady?

Ozvěte se nám
a+420 774 205 617
Po - Pá (09:00 - 17:00)
logo
© 2016 - 2019 Reas

Králodvorská 1081/16
Praha - Staré Město
PSČ 110 00

logo

Králodvorská 1081/16
Praha - Staré Město
PSČ 110 00

© 2016 - 2019 Reas