Cena za odhad nemovitosti se liší podle jeho účelu

Různý účel = různé ceny odhadu nemovitosti

V životě vás čeká několik situací, kdy budete potřebovat znát hodnotu své nemovitosti. Účel odhadu ceny nemovitosti se liší a s tím i cena za zpracovaný odhad. Odhad budete potřebovat například při koupi nemovitosti pro zajištění financování. Jelikož stále většina bank využívá znalecké posudky je tento typ odhadu nejdražší a jeho zpracování trvá nejdéle. Cena se obvykle pohybuje mezi 2 500 Kč - 5 000 Kč. 

Dalším případem, kdy si nachystat odhad je dědické řízení. Zdědíte-li nemovitost, notář často požaduje oficiální odhad s razítkem. Není ovšem potřeba znaleckého posudku, nýbrž stačí takzvaný odhad ceny obvyklé, který vám může připravit realitní specialista, či realitní kancelář. Cena tohoto typu odhadu nemovitosti se pohybuje mezi 1 500 - 2 500 Kč. Pokud potřebujete právě tento odhad, napište nám na tym@reas.cz. 

Posledním typem je online odhad. Tento typ odhadu je dobrým prvním krokem v případě prodeje, nebo orientace se na trhu realit. Díky moderním technologiím se přesnost online odhadů výrazně zvyšuje. Pravděpodobně se brzy dočkáme doby, kdy plně nahradí znalecké posudky. Velkou výhodou je cena za zpracování online odhadu, protože vás nebude stát ani korunu. Na Reas.cz máte možnost zjistit online aktuální odhad ceny nemovitosti zdarma

Tabulka s typem odhadu, účelem a cenou:

Znalecký posudek

Podklad pro úvěrové financování

2 500 Kč - 5 000 Kč


Odhad pro dědické řízení

Dědické řízení

1 500 Kč - 2 500 Kč


Online ocenění

Prodej a orientace v cenách realit

Tisíce klientů využívají naše ocenění zdarma

Cena za odhad nemovitosti u znalce se pohybuje v řádu tisíců korun. Řešil jsem, jestli je odhad od znalce při prodeji potřeba, ale nakonec se ukázalo, že bohatě postačí informace z online nástroje zde na stránkách.
Marek F., Praha 7

Máte otázky? 

777 321 313
tym@reas.cz