Příběh Lukáše: stačila jedna maličkost a prodal svůj byt o téměř 200 tisíc dráž

10. dubna 2019Redakce

Lukáš (jméno bylo redakcí změněno) žije v Praze a pracuje jako manažer ve velkém hotelu. Když chtěl prodat svůj byt, kvůli vlastní vytíženosti učinil logický krok a rozhodl se využít služeb realitního agenta.  Bohužel se mu stalo přesně to, co před ním již stovkám nešťastlivců – neměl šťastnou ruku při výběru makléře. Po čase neúspěšných a frustrujících pokusů o prodej si nechal zdarma doporučit makléřku od Reas.cz, která okamžitě identifikovala, v čem dělal Lukáš chybu. Byt zvládla prodat během chvíle a o 190 tisíc dráž.

„Když jsem se dívala na starý inzerát bytu, hned jsem viděla prostor pro zlepšení,“ vysvětluje Bohumila Halgašová ze společnosti Re-Max, kterou dostal Lukáš doporučením od Reasu. V bytě 2kk v atraktivní pražské lokalitě, který byl navíc výjimečný svou terasou orientovanou do zahrady, bydlel totiž nájemník a předchozí makléř udělal dvě zásadní chyby: při přípravě inzerátu nevěnoval pozornost Home Stagingu, navíc byt inzeroval pod cenou.

Ukázat byt v co nejlepším světle

„S panem Lukášem jsme se sešli přímo v bytě a během pár dnů jsem mu zpracovala tržní analýzu ceny bytu. Ta mi paradoxně, i když se byt nepodařilo delší dobu prodat, vyšla o 190 tisíc vyšší,“ podotýká makléřka Halgašová. Na rozdíl od svého předchůdce se rozhodla při prodeji bytu zaměřit na úpravy interiéru, které jej ukázaly v tom nejlepším světle. Správně prezentovat byt, ve kterém ještě žije nájemník, totiž není jednoduché. „Dostali jsme od bytu klíče a s nájemníkem se domluvili, že přijdeme fotit. Na místě tedy nebyl. Byt jsme poklidili tak, aby na fotografiích nebyly vidět žádné nájemníkovy osobní věci, ustlali postel, naaranžovali polštáře, přesunuli některý nábytek a po dokončení focení jsme všechno pečlivě vrátili na své místo,“ směje se makléřka. Poctivá příprava přinesla své ovoce. O byt byl hned po vystavení nového inzerátu velký zájem a brzy si jej zarezervovali budoucí kupující.

Co je to Home Staging?

Home Staging je relativně nová, ale stále populárnější služba, která funguje jako efektivní prostředek k rychlému a profitabilnímu prodeji. Pro služby Home Stagingu makléři často využívají profesionály, kteří se profesně věnují pouze přípravě nemovitostí na prodej a mají vaše prostory tak říkajíc v oku. Zjednodušeně se jedná o přípravu nemovitosti na prodej tak, aby pro potenciální zájemce působila co nejvíce exkluzivně. Nejde tedy o bytové návrhářství ani o rekonstrukci. Cílem Home Stagingu je nemovitost ukázat v tom nejlepším světle, ale vynechat osobní prvky. Prezentovat ji kupcům tak, aby si dokázali představit, že v ní budou bydlet právě oni. Služba zahrnuje nejčastěji úklid veškerých osobních věcí a doplňků, naaranžování správného nábytku a v případě zářivých barev stěn či tapet také vymalování do neutrálního odstínu.


Špičkový makléř vaši nemovitost zhodnotí a zařídí úpravy tak, aby působil pro potenciální kupce atraktivně. Home staging a podobné služby si navíc většinou účtuje v rámci své provize.  

Chcete docílit maximální prodejní ceny? Nechte si zdarma doporučit zkušeného makléře specializujícího se na vás typ nemovitosti.

Jen pár kroků k pohodovému prodeji
vaší nemovitosti

Nevíte si rady?

Ozvěte se nám
a+420 774 205 617
Po - Pá (09:00 - 17:00)
logo
© 2016 - 2019 Reas

Králodvorská 1081/16
Praha - Staré Město
PSČ 110 00

logo

Králodvorská 1081/16
Praha - Staré Město
PSČ 110 00

© 2016 - 2019 Reas