Cenová mapa nemovitostí celé ČR

Atlas cen

Zjistěte snadno a rychle za kolik se prodávají nemovitosti kolem vás. Nastavte si bezplatné hlídání cen a nic vám už neunikne.

Cenová mapa nemovitostí celé ČR

Atlas cen

Zjistěte snadno a rychle za kolik se prodávají nemovitosti kolem vás. Nastavte si bezplatné hlídání cen a nic vám už neunikne.

Co to umí?
Ceny přímo z katastru
Jsme online napojení na Katastrální úřad ČR a máme aktuální data o všech prodaných nemovitostech v celé ČR.
Bezplatné hlídání cen
Hlídáme za vás všechny prodané nemovitosti ve vašem okolí a všechny novinky vám pošleme pravidelně na e-mail. Nic vám už neunikne.
Cenová kalkulačka
Po zadaní výměry vám vypočteme orientační cenu nemovitosti. Lze také využít pro zjištění, kolik by přibližně stál byt v dané lokalitě.
Navždy bez poplatků
Stále pracujeme na nových funkcích Atlasu cen a v plánu máme další vylepšení. To vše navždy bezplatně.
Proč jsme Atlas cen vytvořili?
Chceme dát lidem nástroj, díky kterému si mohou udělat představu o ceně jejich nemovitosti snadno, rychle a zdarma. Během našeho několikaletého působení na realitním trhu v ČR jsme zjistili, že je to neprostupná džungle plná nástrah. Nezkušený člověk snadno zabloudí, ztratí se, nebo naletí nějakému predátorovi, o které na trhu není nouze. Naší dlouhodobou misí je přispět k větší transparentnosti trhu a dělat z něj bezpečnější prostředí. Doslova rozsvítit světlo a vymést jeho temná zákoutí.
Jak Atlas cen funguje?
1
Někdo prodá nemovitosti
My stáhneme online aktuální data z katastru nemovitostí a vypočítáme z nich všechny potřebné informace.
Ceny zobrazíme ihned na mapě
Informace o prodaných nemovitostech zobrazíme na přehledné mapě, kde si můžete všechny prodeje zobrazit a udělat si tak povědomí o cenách ve vašem okolí.
Upozorníme vás na to e-mailem
Pokud si uložíte hlídání ceny, v případě nově prodané nemovitosti ve vašem okolí vás na to upozorníme e-emailem. Nic vám už neuteče.
Každý měsíc nás navštíví více než
100 000 uživatelů
Díky! Skvělá aplikace!
Mars prezentace
Praha
Dobrý den, web atlascen.cz se mi moc líbí a je super, že jste něco takového udělali.
L. Nosek
Praha
Držte se, je to skvělý mashup!
Franta Rochovanský
Zlín
Mapa je naprosto dokonalá.
Marie Stoklasová
Praha
S Atlasem kloboucek dolu! Skvela vec
Michal Majnuš
Praha
Často kladené otázky
Odkud data pocházejí?
Atlas cen využívá data z Katastru nemovitosti České Republiky a vychází tak ze skutečných cen, za které se daná nemovitost skutečně prodala. My jsme data od Katastru nemovitostí ČR koupili pro potřeby naší analýzy. A když už je máme, dáváme je k dispozici zdarma v přehledné podobě. Chceme tím přispět k lepší přehlednosti realitního trhu, který je dnes dost spletitý.
Jak jsou data stará?
V celé ČR máme data od začátku roku 2019, která se každý měsíc aktualizují. 
Jak často data aktualizujete?
Data aktualizujeme jednou měsíčně. Aktualizace nemusíte hlídat. Pokud vás zajímají změny v určité lokalitě - třeba tam, kde bydlíte, nebo kam se chcete stěhovat, nastavte si automatické upozornění. Stačí si sledovanou lokalitu uložit a my vám automaticky každý měsíc pošleme e-mail s informacemi o nově prodaných nemovitostech nebo změně průměrné ceny v okolí.
Jak to, že smíte data zveřejnit?
Katastrální úřad, správce katastru nemovitostí, je státním orgánem, a tak se na něj vztahují povinnosti plynoucí ze zákona o svobodném přístupu k informacím.  Může se k nim tedy dostat kdokoliv, ale dosud to byl dost komplikovaný proces. My jsme všechna data koupili v jednom balíku a přístup k nim zjednodušili natolik, že v nich zvládne vyhledávat každý, a to rychle a zdarma.
Cena nesedí, nebo nemohu dohledat prodej, který proběhl. Jak je to možné?
Může se jednat o chybu v datech. Nepřetržitě pracujeme na vylepšení, hledáme drobné mouchy, opravujeme je a chystáme řadu nových funkcí. V mnoha případech mohou být matoucí i samotné údaje z katastru a cena neodpovídá reálné hodnotě - někdy se byt oficiálně prodá za nižší cenu kvůli daňové optimalizaci, katastr také neuvádí cenu včetně DPH, které se platí při nákupu novostavby a u domů zase katastr neuvádí, jestli se prodal celý, nebo jen jeho část. Našli jste chybu? Napište nám na tym@reas.cz a pomozte nám službu zlepšovat. Dáme vám vědět, proč k chybě došlo, a jak ji napravíme.
Jak je možné, že ceny v inzerátech jsou o tolik vyšší než vámi zveřejněné tržní ceny z katastru?
Peníze, které chce prodávající utržit, a reálná cena, kterou může na trhu dostat, bývají dvě odlišné věci. Běžný postup bývá nechat si udělat odhad od několika makléřů a porovnat ceny podobných nemovitostí na realitních serverech. Ale právě ceny, které vidíte v inzerátech, vyjadřují často spíš přání prodejce než reálnou tržní cenu. Nemovitosti s přestřelenou cenou na serverech zůstávají dlouho a buď se neprodají, nebo je prodejce nucený jít s cenou dolů.  Háček mají i částky, které slíbí někteří makléři. Realitní trh je makléři poměrně přesycený a cenotvorba je jedna z mála možností, jak mohou soupeřit. Statistiky ale ukazují, že nemovitosti s nesmyslně vysokou cenou se neprodají nebo se prodávají déle než půl roku, a pak je prodávající stejně nucený cenu snížit.  Uvádíme ceny z kupních smluv v katastru, ale i tyto údaje mohou být v mnoha případech zavádějící - nemovitosti se třeba prodají oficiálně za nižší cenu (část ceny je oficiálně zaplacená např. za vybavení) kvůli daňové optimalizaci, katastr také neuvádí cenu včetně DPH, které se platí při nákupu novostavby a u domů zase katastr neuvádí, jestli se prodal celý, nebo jen jeho část.
Jak to, že dokážete vše nabízet zdarma?
Reas se věnuje prodeji nemovitostí a data o reálných tržních cenách využíváme pro náš primární byznys. Data si tak můžeme dovolit použít i pro projekty, jako je Atlas cen a zároveň si za službu nic neúčtovat.
Za 2 minuty
do nejbližší realitky nejspíš nedojdete
Vyplnit náš formulář ale stihnete. Získáte tím zdarma představu o ceně i odhad, za jak dlouho se nemovitost prodá.
Získat cenovou nabídku
Cenová mapa nemovitostí celé ČRZjistěte snadno a rychle za kolik se prodávají nemovitosti kolem vás. Nastavte si bezplatné hlídání cen a nic vám už neunikne.
4.9 z 5
382 hodnocení
Pocházíme z dobré rodiny
Reas vzniká ve spolupráci s internetovou skupinou MITON.
I když jsme mladá firma, máme pevné základy.