Zvyky, které mají úspěšní prodejci společné

30. března 2019Redakce

Jaké je tajemství těch, kteří prodají svou nemovitost rychle a za vysokou cenu? Udržují ji perfektním stavu. Ať už se snažíte prodat svou nemovitost s realitní kanceláří nebo bez, osvojte si následující zvyky. V budoucnu si za to poděkujete.

Týdenní důkladný úklid

Zvolte si jeden den v týdnu, který věnujete poctivému úklidu. Vytírání podlah, setření prachu a vymetení pavučin je základ. Pokud kouříte nebo chováte domácí zvíře, věnujte čas čištění koberců a čalounění pohovek, abyste omezili případný zápach.

Zbavujte se nepotřebných věcí

Pro zájemce o koupi nemovitosti jsou úložné prostory zásadní. Proto věnujte alespoň každý měsíc nějaký čas tomu, abyste se zbavili oblečení nebo dalších věcí, které nepotřebujete nebo nepoužíváte. V případě prohlídky pak budou vaše úložné prostory vypadat daleko prostornější.

Investujte do oprav a výměny spotřebičů

V momentě, kdy máte jasno v tom, že budete v budoucnu prodávat, udělejte si čas a zjistěte, jestli je u vás doma všechno v pořádku. Opravte kapající kohoutky, kontrolujte, že všechny žárovky svítí atd. Makléři doporučují investovat do výměny větších spotřebičů jako plynového kotle, klimatizace či radiátorů, pakliže dostáhnou 75 % své životnosti. Tedy pokud je životnost vašeho ohřívače 10 let, měli byste začít přemýšlet o výměně po 7 letech. Je to jedna z možností, jak zvednout cenu nemovitosti.

Pokud prodáváte bez realitní kanceláře, některé zvyky byste si měli osvojit na denní bázi. Makléři doporučují zejména tři:

Každodenní úklid

Pokud prodáváte nemovitost, ve které ještě bydlíte, naučte se každý den před odchodem krátce poklidit. Pakliže se náhle objeví zájemce o prohlídku, uvidí váš dům či byt v tom nejlepším stavu. Makléři doporučují vytvořit si krátký seznam úkonů jako ustlání postele, úklid stolů či vytažené žaluzie.

Na nabídky reagujte okamžitě

Pokud prodáváte bez realitky, měli byste odpovídat na nabídky co nejrychleji. Zájemci o koupi nemovitosti čekají reakci co nejdříve a pokud se opozdíte, mohou o koupi zrovna vaší nemovitosti začít pochybovat, protože rozhodnutí, že chtějí zrovna váš byt, je často emocionální záležitost.

Dávejte o sobě vědět

Zmiňte se kamarádům, že prodáváte svůj byt. Pravidelně informujte na svých sociálních médiích. Zkrátka neustále všem okolo připomínejte, že je vaše nemovitost k mání. Nikdy nevíte, odkud se objeví ideální kupec.


Konzultujte s odborníkem

I když jste skálopevně přesvědčeni, že chcete prodávat nemovitost sami, měli byste investovat dvě hodiny svého času a sjednat si schůzku s makléřem. První schůzka bývá vždy nezávazná, makléř vám představí své služby a zhodnotí vaši nemovitost. Vy si pak můžete udělat lepší obrázek o tom, zda zvládnete proces prodeje na vlastní pěst. Špičkového makléře vám doporučíme na míru vašim potřebám, zdarma a nezávazně.

Jen pár kroků k pohodovému prodeji
vaší nemovitosti

Nevíte si rady?

Ozvěte se nám
a+420 774 205 617
Po - Pá (09:00 - 17:00)
logo
© 2016 - 2019 Reas

Králodvorská 1081/16
Praha - Staré Město
PSČ 110 00

logo

Králodvorská 1081/16
Praha - Staré Město
PSČ 110 00

© 2016 - 2019 Reas